Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09.00 - 19.00
Hafta Sonu 09.00 - 19.00

Protez

Protetik Diş Tedavisi

Protez kelime anlamı olarak vücuttaki herhangi bir eksikliğin veya işlevini tam olarak yerine getiremeyen organ veya dokunun yapay olarak yerine konulması demektir. Protez kelimesini Diş Hekimliği diline çevirecek olursa; eksik ya da kaybedilmiş dişlerin yapay eşlenikleri anlamına gelir. Protetik Diş Tedavisi ile sabit, bölümlü ve tam protezler yapılarak eksiklikler tamamlanabilmekte ayrıca implant tedavisinin gelişmesi ile de implant destekli protezler uygulanabilmektedir.

Protetik Diş Tedavisinin amacı hastaya kaybettiği dişlerini geri verebilmektir. Bu sayede hem fonksiyonel olarak hem de estetik olarak hasta konforu üst düzeye taşınmaktadır. Diş, dil ve alveol kemiği kayıpları da protetik tedaviler sayesinde tamamlanabilmektedir.

Koruyucu Diş Hekimliği’nin uygulanamadığı ve diş kayıpları yaşandığı durumlarda protez çözüm olarak görülebilir. Aynı zamanda diş eti hastalıkları ve ve tedavi edilmesi güç çürüklerin olduğu dişlerde protez kurtarıcı rol almaktadır. Halk arasında porselen diş, kuron, köprü, çivi diş, implant diş , takma diş, damak, kancalı diş diye tabir edilen hepimizin duyduğu bu terimlerin hepsi en büyük diş hekimliği branşı olan Protetik Diş Tedavisi kapsamındadır.

Estetik Diş Hekimliği’ nde yaygın olarak kullanılan lamina kaplama, zirkonyum porselenler, empress porselenler yani kısacası metalsiz porselenleri uygularlar.

Sabit Protezler

Sabit Protez Diş

  1. Porselen Kronlar – Köprüler
  2. Metalsiz Porselenler

Hareketli Protezler

  1. Tam Protezler
  2. Bölümlü Protezler
  3. Hassas Tutuculu Protezler
  4. Overdenture Protezler

İmplant Protezleri

  1. İmplant üstü hareketli protezler
  2. İmplant üstü sabit protezler

Kliniğimizde konusunda uzman Diş Hekimimiz tarafından her türlü Protetik Diş tedavisi uygulanmaktadır. Hasta konforunun en üst seviyede tutulduğu kliniğimizde son teknoloji cihazlar ve materyallerle en doğru tedavi şekilleri uygulanmaktadır.